Katlamalı Perde

Katlamalı Perde

Ürün Fiyatı : 85 TL/m.

Ürün Özelliği :

    Katlamalı perde evlerde ve ofislerde, tül perdelerin yoğun yer kaplamasının istenmediği fakat tül ya da kumaş perde sıcaklığının da tercih edileceği camlar için ideal bir çözüm olarak kullanıla, tül ya da kumaş perdenin mekanik mekanizmayla beraber kullanılmasıyla yapılan perde sistemidir.

   Katlamalı perde pilesiz olmasından dolayı, pileli perdelere oranla daha az kumaş kullanılmaktadır. Katlamalı perdeler, alüminyum özel koteksli ray ve bu raya entegre edilen plastik içinde ince kurdele sarılı yada sosis makara denilen içinde ip sarılı makaraların içinden 6 gen ya da 4 gen bir mil geçirilmesiyle, makaralara sarılı olan ipin ve ya kurdelenin, stor perdelerde kullanılan zincirli mekanizma yardımı ile açılmasını, kapanmasını sağlayarak çalışan bir mekanizma sisteminden meydana gelmektedir.

   Katlamalı perdeler de ayrıca alüminyumdan özel yapılmış çubuk ve etek ağırlığı içim kullanılan lama sistemi de kullanmak gerekmektedir. Katlamalı perdeler kullanılacak çubuk sayısına göre 5+1 sistem ya da 6+1 sistem olarak adlandırılırlar. Katlamalı perdelerde 5+1 sistem; 5 çubuklu ve 1 lamalı olacağı anlamı taşımaktadır.

   Katlamalı perdelerde kurdele sistemi makaralar yerine sosis (İpli) makara daha sorunsuz bir kullanım sağlamaktadır. Katlamalı perde de kullanılacak tülün ve kumaşın esnemeyen ürünlerden seçilmesi gerekmektedir. Yan yana kullanılacak katlamalı perdelerde ara çubukların birbiriyle aynı hizada olması gerekmektedir. Katlamalı perdeler çubuk araları eşit ölçülerde yapılabildiği gibi kademeli olarak aşağıdan yukarıya azalan ölçülerde de yapılabilmektedir. Kademeli azalan ölçülerdeki katlamalı perdeler kat kat birbirinin üzerine dökülme imkânı verdiği için daha hoş bir görünüme sahiptir. Katlamalı perdelerde stor perdelerde olduğu gibi etek modelleri ve de boncuklu etek modelleri de kullanılabilmektedir.

Katlamalı Perde Tamir ve Temizliği:

   Katlamalı perdeler tül perde ya da kumaş perdelik kumaşlardan yapıldığı için 30-40 derecede renkli çamaşırlar için kullanılan deterjanla yıkanmalıdır. Beyaz çamaşırlar için kullanılan deterjan kesinlikle tercih edilmemelidir. Katlamalı perdeler yıkamaya çıkarıldığında mekanizma boşta iken kesinlikle açılıp kapatılmamalıdır.

   Katlamalı perde tamiri gerektiren konularda firmamızdan müşteri hizmetlerimizi arayarak teknik destek talebinde bulanabilirsiniz.

   Katlamalı perdelerin manuel zincir mekanizma ile çalışan perdeler olduğundan bahsetmiştik. Firmamız Bay Perdecim Perde Sistemleri her perde sisteminde olduğu gibi katlamalı perdelerde de motorlu sistem uygulaması yapmaktadır. Motorlu sistem yapılan katlamalı perdeler Stor perdelerde olduğu gibi tek kumanda ile katlamalı perdelerin hepsi tek tek ve grup olarak çalıştırıla bilmekte, akıllı ev sistemine bağlanabilmektedir.