ZEBRA PERDE BAKIMI

Zebra Perde % 100 polyester iplikten sık dokunmuş şerit ve seyrek dokunmuş şeritlerin sıralanmasından meydana gelen kumaşın, stor perde mekanizma sisteminde iki kat kullanılması ile çalışan perde sistemidir.

    Zebra Perde tamiri, temizliği ve bakımı kolay olan perde sistemlerinden biridir. Yalnız büyük ölçülerde yapılan ve eteklerinde aksesuar kullanılanlar hariç. Zebra perdeyi temizleme yöntemi için yıkama işlemi seçilecekse, zebra perdeyi serebileceğiniz düz yıkama alanınızın olması gerekmektedir. Eğer böyle bir yıkama alanına sahip değilseniz. Zebra perdelerinizi ayda bir kere, tamamen mekanizmasında topladıktan sonra, montaj ayaklarından bastırarak çıkartıp, duşun altında sadece ılık su tutup, suyu tamamen süzülene kadar, dik durumda bir alanda bekletip, perdeyi tekrar yerine takıp, tamamen açarak kurumasını yerinde sağlamanız yeterli olacaktır.

    Zebra perdelerinizin bakımlı olmasını istiyorsanız; Zebra perde kumaşlarınızın kesinlikle kırılmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca zebra perdelerin yıpranmasına sebep olan en büyük nedenlerden biride, zebra perde yukarı toplanırken, montaj edilen tavanın terazide olmamasından dolayı, perde kumaşının sağ tarafa veya sol tarafa doğru toplanması sonucu mekanizmasına ya da diğer taraftaki ayak kısmına sıkışmasıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, zebra perdeyi sarılı olduğu boru tamamen görünene kadar açarak, zebra perde kumaşını, eğimli sarımın aksi yönüne hafifçe, kumaşa zarar vermeyecek şekilde çekerseniz sorun ortadan kalkacaktır. Eğer sorun hala devam ediyorsa, eğim çok fazla anlamına gelir. Bu durumda teknik destek istemeniz ve teknik destek gelene kadar zebra perdenizi kullanmamanız gerekecektir.

    Motorlu Zebra Perde ve manuel zebra perdenizin tamir, bakım ve temizlik hizmeti için firmamız Bay Perdecim Perde Sistemleri olarak servis vermekteyiz. Müşteri hizmetlerimizi arayarak randevu alabilirsiniz.